16 января 2010                    

Іван Богдан: На чолі збірної люди, які не знають боротьби

Олімпійський чемпіон Рима Іван Богдан вважає, що причина нинішніх провалів українських борців класичного стилю криється в низькій кваліфікації тренерів.
Навіть у свої 81 він не збирається спочивати на лаврах. Легендарний супертяж 60-х Іван Богдан і нині перебуває в прекрасному настрої і тримає руку на пульсі української греко-римської боротьби. Навіть не в якості глядача, а очолюючи київську СДЮШОР єдиноборств. Напередодні ми поцікавилися у видатного в минулому борця думкою про те, чому Україна перестала вважатися богатирської державою.

alt


Іван Гаврилович, з Олімпіади-2008 українські класики повернулися лише з однією бронзою, і та дісталася етнічному вірменові Варданяну, на чемпіонаті світу-2009 медалей наші греко-римляни не здобули взагалі. Чому?
Все просто. У нас погані тренери. Збірною командою керують люди, які ніколи не були в трійках міста і області. На чолі стоять люди, які не знають боротьби, не вміють підказати своїм вихованцям. І що найсумніше - ці люди не люблять наших борців. Для мене людина з поламаними вухами - відразу рідний брат або рідний син. Це основна проблема.
Друге - умови для занять боротьбою. Особливо у нас в Києві. Гірше просто не буває! В областях до боротьби ставляться набагато краще. Там борцям надають і харчування, і житло, забезпечують всі умови. У нас в столиці вже рік спортсмени харчуються за свій рахунок. Та що там говорити, якщо навіть проїзд на змагання ніхто не оплачує! Особисті тренери возять вихованців за свій рахунок! Винні всі, починаючи від керівництва міста. Борцям класичного стилю в Києві не дають ні копійки.

Тим не менше, столиця у збірній представлена двома борцями - Русланом Ісрафіловим (до 60 кг) і Суреном Геворкяном (до 66 кг) ...
У тому й полягає парадокс. У нас є чудові тренери, які виховують відмінних борців. Але якщо раніше за всіх талановитих хлопців з України збирали у Києві, то зараз навпаки люди від нас їдуть до Маріуполя або Запоріжжя. Як приклад - тяжі Олександр Чернецький і Костянтин Стрижак. Перший нині вважається найсильнішим в Україні представником категорії до 120 кг, а другий колись був таким. Це наші вихованці, ми їх виховали в Києві. Але що поробиш, якщо нікчеми, які керують нами, не зацікавлені в тому, щоб утримати хлопців тут?

У Маріуполі і Запоріжжя є гроші, але немає результату ...
Я б не був таким категоричним. Адже Олімпійського призера Армена Варданяна  Запоріжжя підготувало. Добре, що там є люди, які люблять боротьбу і борців. Їм би ще настільки фанатично відданих роботі тренерів, як у нас в Києві. Тоді і результат був би куди вище.

Тренери збірної зараз найбільше стурбовані відсутністю кваліфікованих тяжів. Мовляв, у категорії до 120 кг Україну представляти просто нікому ...
Не згоден, що нема кому. У нас є два прекрасні тяжі, але в них треба вкладати гроші, з ними потрібно належним чином працювати. Якщо їм до 2012 року створити умови, то з Олімпіади в Лондоні ці хлопці здатні повернутися з медалями. Мова про Чернецького і Дідика з Вінниці. Особливо відзначу останнього. Дуже перспективний хлопець.
За матеріалами :sport.glavred.info


Наше приложение для iOS и Android

Комментарии