29 января 2010                    

Олександр Карелін: турнір Яригіна повинен залишитися в Красноярську

Олександр Карелін


Сьогодні, 29 січня в Красноярську стартував перший етап серії Голден Гран-прі «Іван Яригін» з вільної та жіночої боротьби. Одним з перших почесних гостей на змаганнях з'явився депутат Державної Думи, триразовий олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Олександр Карелін. Своїми враженнями про турнір і російських борців Олександр Карелін поділився з wrestlingua.com

«Турнір Яригіна з кожним роком стає все більш сучаснішим та інформативнішим, - зазначив Олександр Карелін. - Я розмовляв з організаторами, обговорював новації, і дуже радий, що турнір залишився в Красноярську, хоча були плани перенести його, в тому числі і в Москву. Думаю, це правильне рішення. Знаю, що цього року як ніколи багато російських борців хотіли взяти участь у турнірі. Так багато, що навіть довелося проводити серед них окремий кваліфікаційний турнір. Звичайно, це ускладнює проведення змагань: подовжується програма, та й глядачам простіше стежити, коли виступають лише два спортсмена від країни. Але для нашої команди це виправдано. І хай іноземці не скаржаться, що їм складно пробитися через росіян. Росіяни цього разу виділені в окрему підгрупу. Щороку на Гран-прі Яригіна приїздять найсильніші спортсмени з інших країн, а можливість зустрітися з дійсно серйозним суперником дуже важлива. Крім того, це частина селекційної роботи збірної команди Росії. Олімпійські чемпіони не з'являються самі по собі, як даність. Ось на таких турнірах часто якраз і відбуваються відкриття. Я буду стежити за всіма ваговими категоріями, але найбільший інтерес звичайно для мене представляють важковаговики. Тим більше, що в нашій команді багато спортсменів високого рівня. І потім я люблю дивитися боротьбу, коли наші виграють. От ви кажете, що я ВІП-гість, а я так не вважаю. Я один з учасників і від тих, хто перебуває на килимі, я відрізняюся тільки тим, що вони діючі борці, а я просто борець ".

Олександр Карелін також розповів про те, чому в Росії проводиться багато міжнародних турнірів з вільної боротьби і мало з греко-римської, а також поділився своїми ідеями щодо того, які змагання потрібні російським борцям. «Спочатку нам треба навчитися добре подавати наш вид спорту, рекламувати його - підкреслив Олександр Карелін. До цих пір живий стереотип, що боротьба не видовищний вид спорту. Це не правда. Турнір Піддубного, який пройшов два тижні тому також як і Яригінскій турнір зібрав повний зал, правда, сам зал був меншим. Крім того, зараз вільна боротьба на підйомі, а греко-римська тільки починає відновлюватися. Так весь час виходить, коли вільна боротьба була на спаді виїжджали за рахунок греко-римської, а зараз навпаки. Я не пов'язую цей процес з якимись тренерським помилками. Це частина еволюції. Змінилися тренера, закінчили свої виступи спортсмени, які за часів СРСР були юніорами і потім перейшли на дорослий рівень. А турніри - вони будуть. Але я вважаю, що треба організовувати більше юнацьких і юніорських турнірів. Напевно, це не скромно говорити, але турнір серед кадетів мого імені завжди збирає повні зали. Навіть президент Міжнародної Федерації боротьби Рафаель Марітінетті, який відвідував його дивувався: «Як ви збираєте повні зали на дитячий турнір?» Можливо, варто організувати такий турнір серед клубних команд або навіть серію таких турнірів. Коли один турнір починаеться по закінченню іншого - регулярний чемпіонат серед клубів, який би гастролював по країні. Уявляєте, у 16-20 років хлопці будуть боротися в складі клубу, при повних трибунах, вони будуть відчувати нерв, напруженість боротьби - це гартує в першу чергу емоційно. До речі, подібні турніри актуальні й для вільної боротьби. Починати треба з юніорських турнірів, а вже потім переходити до гран-прі та міжнародних турнірів, - сказав Олександр Карелін.


Наше приложение для iOS и Android

Комментарии